Menu

RISING STARS

Baylor Interdisciplinary Core

Davide Zori (2015-2016)

Department of Anthropology

Julie A. Hoggarth (2015-2016)

Alan Schultz (2015-2016, 2017-2018)

Department of Biochemistry and Chemistry

Kevin Shuford (2014-2015)

Department of Biology

Sanghoon Kang (2014-2015)

Jason Pitts (2017-2018)

Thad Scott (2016-2017)

Joe Taube (2015-2016)

Stephen Trumble (2014-2015)

Department of Chemistry and Biochemistry

Elyssia Gallagher (2015-2016)

Caleb Martin (2014-2015, 2015-2016)

Department of Communication

Ashley Barrett (2017-2018)

Department of Communication Sciences & Disorders

Paul Fillmore (2015-2016)

Department of Computer Science

Tomas Cerny (2017-2018)

David Lin (2015-2016)

G. Michael Poor (2014-2015, 2016-2017)

Department of Curriculum & Instruction

Kevin Magill (2017-2018)

Department of Economics

Jason Aimone (2015-2016)

Corneliu Bolbocean (2015-2016, 2017-2018)

Department of Educational Psychology

Stephanie Gerow (2017-2018)

Grant Morgan (2015-2016)

Department of Electrical and Computer Engineering

Erik Blair (2016-2017, 2017-2018)

Jonathan Hu (2014-2015)

Seung Kim (2017-2018)

Scott Koziol (2014-2015)

Department of English

Chloe Honum (2017-2018)

Department of Environmental Science

Erica Bruce (2014-2015)

Ramon Lavado (2016-2017)

Cole Matson (2014-2015)

Christine Sayes (2015-2016)

Sascha Usenko (2014-2015)

Department of Family & Consumer Sciences

LesLee Funderburk (2017-2018)

Leigh Greathouse (2015-2016)

Debra Harris (2017-2018)

Elise King (2015-2016)

Karen Melton (2015-2016)

Department of Geosciences

Kenny Befus (2015-2016)

James Fulton (2017-2018)

Scott James (2014-2015)

Department of Health, Human Performance and Recreation

Panos Koutakis (2016-2017)

Emily Smith (2017-2018)

Kelly Ylitalo (2015-2016)

Department of History

Elesha Coffman (2017-2018)

Department of Management

Matthew Quade (2017-2018)

Department of Marketing

Jae Kwon (2015-2016)

Ashley Otto (2016-2017, 2017-2018)

Department of Mathematics

Jameson Graber (2016-2017)

Daniel Herden (2014-2015, 2015-2016)

Brian Simanek (2015-2016)

Department of Mechanical Engineering

David Jack (2014-2015)

Sunghwan Lee (2016-2017, 2017-2018)

Jonathan Rylander (2014-2015)

Department of Philosophy

Charity Anderson (2015-2016)

Department of Physics

Howard Lee (2015-2016)

Department of Psychology and Neuroscience

Annie Ginty (2016-2017)

Jaoquin Lugo (2014-2015)

Stacy Ryan (2017-2018)

Michael Scullin (2015-2016)

Melanie Sekeres (2016-2017)

Department of Sociology

Matthew Andersson (2017-2018)

Matt Bradshaw (2015-2016)

Jeremy Uecker (2015-2016)

Lindsay Wilkinson (2015-2016)

Department of Statistics

Amanda Hering (2016-2017)

Diana R. Garland School of Social Work

Stephanie Boddie (2017-2018)

Helen Harris (2015-2016)

Elissa Madden (2016-2017)

Holly Oxhandler (2015-2016)

Division of Academic Studies

Monique Ingalls (2017-2018)

Division of Keyboard Studies

Jani Parsons (2017-2018)

Division of Vocal Studies

Joseph Li (2016-2017)

Great Texts Program

Junius Johnson (2015-2016)

Eric Martin (2017-2018)

Melinda Nielsen (2015-2016)

Louise Herrington School of Nursing

Shelby Garner (2015-2016)

Elizabeth Perry (2015-2016)

Kelly Rossler (2016-2017)

Lori Spies (2016-2017)